loading...

Widać, że wzrastają ceny magnesów NdFeb? Czynnikiem są duże ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku zauważalny jest stały znaczny przyrost cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Niewątpliwie odzwierciedla się to na wartościach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na cenach wszystkich artykułów produkowanych z ich wykorzystaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto niektóre z poznanych bodźców takiej sytuacji...

  • Kierownicze administrowanie Chińskiego Rządu zakresem cen zasadniczych bez ujęcia rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co nienaturalnie podnosi cenę minerałów.
  • Nieuniknione do poniesienia, ale duże koszty ochrony środowiska, jakie powiązane są z obecnymi wytycznymi, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Wyraźnie kosztowne w niepracujących obecnie, wyeksploatowanych kopalniach.
  • Chiny obecnie nie odczuwają oponentów na rynku wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich zwłaszcza jeśli mówimy o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich jedynie utrwala monopolistyczną role Chin, a niska dostawa w przeliczniku do rosnącego zapotrzebowania pozwala na szansę podwyższania odpłatności bez utrudnień.
  • Siła nabywcza dolara amerykańskiego

W reakcji na koniunkturę na rynku proponujemy:

  • Wykonać oceny aktualnych oraz przyszłych planów aby móc w maksymalnym zakresie zaplanować zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Wykup zapobiegawczy znacznej porcji magnesów co zabezpieczy nas przed ewentualnym przyrostem cen, a dodatkowo umożliwi nam łagodniejszą strategię podwyżek cen własnego produktu nie zauważalną właściwie dla naszych ewentualnych klientów.
  • Rozpatrzenie wymienienia magnesów użytkowanych do obecnej pory magnesami o niższej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Należy dysponować wiedzą, że obecny rynek handlu magnesami znacznie zredukował czasy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w krótkim czasie mogą stać się zasadą zatem będzie to miało naturalny wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona https://euro-magnesy.pl już nie wspiera przeglądarki Internet Explorer. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Microsoft Edge, Mozilla Firefox lub Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube