loading...

Dlaczego podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są wysokie ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku widoczny jest regularny dynamiczny wzrost cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Oczywiście odkłada się to na wycenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wartościach wszystkich produktów produkowanych z ich zastosowaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej niektóre z rozpoznanych bodźców takiej sytuacji...

  • Decyzyjne sterowanie Chińskiego Rządu zakresem stawek podstawowych bez ujęcia rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co sztucznie podnosi cenę minerałów.
  • Nieuniknione do poniesienia, jednakże znaczne koszty osłony środowiska, które nierozłączne są z obecnymi wytycznymi, ważnymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej odczuwalne w zamkniętych aktualnie, wyeksploatowanych kopalniach.
  • Chiny aktualnie nie odczuwają konkurencji na rynku wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej jeżeli mówimy o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich wyłącznie utrwala monopolistyczną kondycje Chin, zaś ograniczona podaż w stosunku do wzrastającego zapotrzebowania daje możliwość podnoszenia odpłatności bez utrudnień.
  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W odpowiedzi na okoliczności na rynku proponujemy:

  • Dokonać analizy obecnych oraz przyszłych zamysłów by móc w całości przewidzieć zamówienie na magnesy neodymowe.
  • Skup prewencyjny maksymalnej dozy magnesów co ustrzeże nas przed spodziewanym skokiem cen, a jednocześnie da nam łagodniejszą procedurę podwyżek cen własnego towaru nie odczuwalną właściwie dla własnych przyszłych nabywców.
  • Rozważenie zastąpienia magnesów stosowanych do obecnej pory magnesami o słabszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Trzeba mieć rozeznanie, że obecny rynek handlu magnesami zdecydowanie zredukował terminy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w najbliższym czasie mogą stać się zasadą i będzie to miało bezpośredni wpływ na naszą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, ale nasz firmowy serwis https://euro-magnesy.pl nie obsługuje Microsoft IE. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Mozilla Firefox, Google Chrome lub Microsoft Edge.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube