loading...

Widać, że podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Powodem są wygórowane ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku odczuwalny jest systematyczny dynamiczny progres cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Oczywiście odkłada się to na wycenach magnesów NdFeB, a w następstwie na wycenach wszystkich produktów konstruowanych z ich zastosowaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto niektóre z rozpoznanych czynników takiej okoliczności...

  • Kierownicze zarządzanie Chińskiego Rządu pułapem wycen minimalnych bez uwzględnienia rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co wymuszenie winduje cenę minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, jednakże wysokie koszty ochrony środowiska, jakie związane są z obecnymi normami, ważnymi od czerwca 2017 roku. Wyraźnie kosztowne w niedziałających aktualnie, wyczerpanych kopalniach.
  • Chiny aktualnie nie posiadają konkurencji w sektorze wydobycia , a także przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej jeśli chodzi o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich wyłącznie wzmacnia monopolistyczną kondycje Chin, natomiast ograniczona dostawa w porównaniu do rosnącego zapotrzebowania dopuszcza możliwość podnoszenia odpłatności bez ograniczeń.
  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W kontrakcji na okoliczności na rynku sugerujemy:

  • Dokonać oceny bieżących i przyszłych zamysłów ażeby móc w całości przewidzieć zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Zakup prewencyjny znacznej dozy magnesów co zabezpieczy nas przed ewentualnym przyrostem cen, a dodatkowo da nam subtelniejszą strategię podwyżek cen własnego produktu nie zauważalną tak bardzo dla bezpośrednich przyszłych nabywców.
  • Przemyślenie wymienienia magnesów stosowanych do obecnej chwili magnesami o słabszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Musimy dysponować wiedzą, iż obecny rynek handlu magnesami znacznie ograniczył terminy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w najbliższym czasie mogą stać się zasadą zatem będzie to miało stały wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona https://euro-magnesy.pl nie wspiera przeglądarki Internet Explorer. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Mozilla Firefox, Google Chrome lub Microsoft Edge.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube