Dzieci pod żadnym pozorem nie mogą wykorzystywać magnesów neodymowych w celu zabawy.
Pracuj na metalowym stole lub na powierzchni tak, aby magnesy pozostały tam, gdzie je postawisz i nie "poleciały" złączyły się do innych.
Zwróć się o pomoc lekarską w przypadku istotnych obrażeń.
Przetrzymuj magnesy w odległości co najmniej 20 cm od newralgicznych urządzeń elektronicznych oraz pamięci masowych.
Jeśli pracujesz z magnesami, wówczas powinieneś posiadać ubrane okulary ochronne wraz z rękawicami ochronnymi (w przypadku wystąpienia konieczności).
W przypadku trzymania magnesu w dłoniach, wówczas musisz pamiętać o tym, aby mieć dłonie w odpowiedniej odległości od siebie.
W celu oddzielenia magnesów powinieneś chwycić zewnętrzny magnes oraz wysunąć go ze stosu oraz szybko pociągnąć.
Magnesy zachowują swoje właściwości magnetyczne przez dziesięciolecia wtedy, gdy będziemy przechowywać je w warunkach oraz temperaturze pokojowej.
Nie możesz wiercić, ani podgrzewać magnesów neodymowych.
Natychmiast przyłóż lód do jakiejkolwiek ściśniętej skóry, aby zminimalizować cierpienie. W przypadku kontaktu z większymi magnesami może dojść do znacznych obrzęków.
Magnesy będą się przyciągać do siebie razem, stąd pamiętaj by nie pozwalać by zaciskały się niekontrolowanie i nie kłaść palce im na drodze.
Jeżeli łączenie się magnesów neodymowych nie będzie pod kontrolą, wówczas mogą się one kruszyć i pękać. Pamiętaj by nie zbliżać ich do siebie ew. mieć je mocno w dłoniach w odległości mniejszej niż 10 cm.
Powłoka magnesu wykonana jest z niklu, a co za tym idzie należy uważać w przypadku alergii.
Badania wyraźnie przedstawiają niewielki odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. W przypadku reakcji alergicznej częstym objawem jest zaczerwienienie oraz wysypka skórna. W przypadku pojawiania się alergii na nikiel, możesz spróbować założyć rękawiczki bądź po prostu stronić od kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
Trzymaj magnesy neodymowe z daleka od dzieci.
magnesy z neodymu nie służą do zabawy. Nie możesz pozwolić, aby stały się zabawką dla dzieci. Małe magnesy stanowią poważne zagrożenie zadławienia bądź przyciągnięcia się ze sobą w jelitach. W takim przypadku niezbędna jest operacja w celu ich wyciągnięcia. W najgorszym wypadku może dojść do śmierci.
neodymowe magnesy mogą zostać rozmagnesowane w wysokich temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoją skuteczność nawet w temperaturze 80 ° Cejsjusza albo 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie zależnie od gatunku, kształtu oraz zastosowania danego magnesu.
Korozja dopada magnesy neodymowe po prostu korodują. Zasługą tego jest ich skład, a dokładnie żelazo.
Powłoka niklowa pokrywająca neodymowe magnesy zapewnia ochronę ich wielu zastosowań. Pamiętaj, że neodymowe magnesy nie są odporne na wodę. W obecności wilgoci będą rdzewieć bądź korodować. Jeżeli są używane pod wodą, na zewnątrz lub w wilgotnym otoczeniu, mogą powodować korozję i utratę siły magnetycznej.
Neodymowe magnesy cechują się głównie kruchością, co sprawia, że mogą się ukruszyć.
Magnesy neodymowe cechują się dużą kruchością. Neodymowe magnesy zrobione są z metalu oraz pokryte błyszczącym niklem, jednak nie są tak trwałe jak stal.
Gdy dojdzie do zderzenia magnesów, wtedy ostre kawałeczki zostaną wystrzelone w wielu kierunkach. Stąd pamiętaj, o ochronie oczu.
Magnesy neodymowe to najsilniejsze magnesy jakie udało się wymyślić ich siła może Cię zaskoczyć.
Poczytaj informacje na naszej witrynie jak odpowiednio użytkować magnesy neodymowe i stronić poważnych uszkodzeń ciała, i również by przypadkowo nie naruszyć magnesów.
Koniecznie trzymaj neodymowe magnesy jak najdalej od GPSa i smartfona.
Silne pole magnetyczne jakie wytwarzają magnesy z neodymu zaburza kompasy, magnetometry, które używane są w nawigacji, a także we wnętrzu każdego telefonu oraz nawigacji GPS.
Pyły oraz proszek z magnesów neodymowych są bardzo łatwopalne.
Unikaj wiercenia lub obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Jeśli pokruszysz magnes na proszek lub pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.
Powinieneś utrzymywać neodymowe magnesy w odpowiedniej odległości od portfela, komputera i telewizora.
Mocne pole magnetyczne, które jest emitowane przez magnesy neodymowe może stać się powodem uszkodzenia nośników magnetycznych takich jak np. dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo bądź inne urządzenia. Mogą także uszkadzać telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Powinieneś unikać w szczególności umieszczania magnesów neodymowych w okolicy urządzeń elektronicznych.
Magnesy nie powinny znajdować się w pobliżu osób z rozrusznikiem serca.
magnesy neodymowe wytwarzają wokół siebie bardzo silne pole magnetyczne, które zakłóca pracę symulatora serca. Dzieje się tak, gdyż wiele z tych urządzeń jest wyposażonych w funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.
Formularz kontaktowy indeterminate_check_box
Preferowana forma kontaktu