loading...

Zapotrzebowanie na magnesy w naszym powszednim życiu.

W czasie dnia sporo razy kontaktujesz się z magnesami przeważnie nie domyślając się nawet ich istnienia. Grają one ważną rolę w różnorodnej gamie narzędzi, od zwykłych zabawek, laptopów bądź kart kredytowych po skomplikowane narzędzia choćby aparat do rezonansu magnetycznego. Format magnesów waha się od ledwie widocznych kropek po przemysłowe potwory o wadze kilku ton. Owe duże są wyraźnie widoczne, te malutkie często ukryte są w środku przeróżnych urządzeń gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych bądź handlowych, wykonując indywidualną funkcję w ciszy i pozostając przy tym absolutnie niedostrzegalnymi.

Komputery i elektronika.

W komputerach stosuje się magnesy do gromadzenia informacji na przykład na nośnikach pamięci. Magnesy zmieniają położenie tworzywa magnetycznego na nośniku danych w segmentach, które potem prezentują binarne dane. Następnie komputer odczytuje bieg ze wszystkich zapisanych segmentów materiału magnetycznego i dekoduje je na dane rozpoznawalne dla zwykłego użytkownika. W niewielkich głośnikach , które spotykasz w laptopach, telewizorach i radiach tak samo stosuje się magnesy. Wewnątrz głośnika skręcona z miedzianego izolowanego drutu cewka i magnes przekształcają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Magnesy są wszędzie.

Magnesy dają nam bogaty repertuar wykorzystań w wielu dziedzinach przemysłu. W generatorach elektrycznych wymieniają energię mechaniczną w elektryczność, zarazem silniki elektryczne stosują magnesy do przemiany elektrycznej energii odwrotnie w energię mechaniczną. W czasie odzysku elektromagnesy w żurawiach podnoszą i przenoszą duże segmenty metalu, a niektóre ważące tysiące kilogramów. Kopalnie wykorzystują magnetyczne separatory do izolowania potrzebnych rud metali od pokruszonej skały. W spożywczym przetwórstwie takie magnetyczne separatory likwidują drobne fragmenty metalu ze zbóż i różnych drobnoziarnistych ewentualnie płynnych artykułów spożywczych. Gospodarze hodujący bydło wykorzystują magnesy do wyłapywania kawałków metalu, które czasami krowy mogą spożyć w karmie. Krowa połyka magnes razem z pożywieniem. To bynajmniej nie jest kawał. Magnes poruszając się przez układ trawienny zwierzęcia wychwytuje drobinki metalu.

Zdrowie i medycyna.

Magnesy trafiają się w poszczególnych często eksploatowanych urządzeniach leczniczych, takich jak maszyny do rezonansu magnetycznego. Stosują one znaczne pole magnetyczne do wywoływania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, wykorzystując sygnał do sporządzenia silnego, dokładnego obrazu kości, narządów oraz innych tkanek. W takich urządzeniach magnes jest niezwykle skuteczny - tysiące razy mocniejszy niż popularne magnesy kuchenne. Swoistym wykorzystaniem leczniczym magnesów jest leczenie nowotworów. Doktor wstrzykuje wrażliwy magnetycznie roztwór w rejon nowotworu następnie używa silnego magnesu do wyzwalania energii termicznej w strefie zarażonej. Ciepło niszczy komórki nowotworowe bez krzywdy dla zdrowych narządów.

Magnes w gospodarstwie domowym.

Chociaż możliwe, że jest to dla Was nie zauważalne, ale w waszym mieszkaniu odnajdziecie wiele magnesów. Magnesy na lodówce podtrzymują papiery, otwieracze do butelek tudzież osobiste drobne przedmioty przyczepiane na metalowych drzwiach lodówki. Kompas kieszonkowy stosuje igłę magnetyczną, żeby określić drogę na północ. Czarny pasek magnetyczny z tyłu karty kredytowej zapisuje informacje w identyczny sposób, jak dysk twardy komputera. Elektroluksy, blendery również pralki wykorzystują napędy elektryczne, które funkcjonują dzięki użyciu magnesu. Magnesy są w telefonach, dzwonkach do wrót i w dziecięcych zabawkach. Nasz byt naokoło nas jest wypełniony magnesami.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, lecz nasza firmowa strona https://euro-magnesy.pl nie wspiera już Microsoft IE. Zaktualizuj przeglądarkę na Mozilla Firefox, Microsoft Edge albo Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube