Dlaczego podnoszą się ceny NdFeb?
Od marca 2017 roku zauważalny jest stały dynamiczny progres kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odzwierciedla się to na cenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wartościach wszelkich artykułów produkowanych z ich użyciem.
Poniżej poniektóre z poznanych bodźców takiej sytuacji...
-
Kierownicze sterowanie Chińskiego Rządu pułapem wycen zasadniczych bez uwzględnienia rachunku ekonomicznego konkretnych kopalni co nienaturalnie podciąga wartość minerałów.
-
Konieczne do poniesienia, jednak wysokie koszty osłony środowiska, jakie powiązane są z aktualnymi normami, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej zauważalne w niepracujących aktualnie, wyczerpanych kopalniach.
-
Chiny obecnie nie odczuwają rywali w branży wydobycia oraz przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie jeżeli mówimy o Dysprosium. Ograniczone znaczenie kopalni europejskich tylko umacnia monopolistyczną kondycje Chin, a ograniczona dostawa w przeliczniku do rosnącego zbytu daje sposobność podwyższania odpłatności bez zahamowań.
-
Wahania kursów amerykańskiego dolara.
W kontrakcji na koniunkturę na rynku doradzamy:
-
Wykonać oceny bieżących i przyszłych projektów by móc w maksymalnym zakresie zaplanować zamówienie na magnesy neodymowe.
-
Wykup prewencyjny znacznej dozy magnesów co ustrzeże nas przed ewentualnym skokiem cen, a dodatkowo da nam spokojniejszą politykę podwyżek cen końcowego towaru nie odczuwalną tak bardzo dla własnych kolejnych klientów.
-
Przemyślenie zamienienia magnesów użytkowanych do obecnej pory magnesami o słabszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
-
Musimy dysponować wiedzą, że obecny rynek handlu magnesami znacznie ograniczył terminy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w krótkim czasie mogą stać się zasadą i będzie to miało stały wpływ na własną produkcję i sprzedaż.