Czemu podnoszą się ceny magnesów?

Od marca 2017 roku zauważalny jest stały dynamiczny progres kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odzwierciedla się to na cenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wartościach wszelkich artykułów produkowanych z ich użyciem.


Oto wybrane z poznanych powodów takiej koniunktury...
-
Kierownicze administrowanie Chińskiego Rządu zakresem stawek zasadniczych bez wzięcia pod uwagę rachunku ekonomicznego konkretnych kopalni co wymuszenie winduje wartość minerałów.
-
Konieczne do poniesienia, jednak duże koszty ochrony środowiska, jakie nierozłączne są z nowymi wytycznymi, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Znacznie zauważalne w zamkniętych już, wyeksploatowanych kopalniach.
-
Chiny dzisiaj nie posiadają konkurencji w branży wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich zwłaszcza jeśli mówimy o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich jedynie utrwala monopolistyczną pozycje Chin, zaś szczupła podaż w przeliczniku do wzrastającego zapotrzebowania pozwala na możliwość podnoszenia cen bez utrudnień.
-
Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego
W reakcji na sytuacje na rynku doradzamy:
-
Dokonać oceny bieżących , a także najbliższych zamysłów aby móc w całości zaplanować zamówienie na magnesy neodymowe.
-
Skup zapobiegawczy maksymalnej ilości magnesów co ustrzeże nas przed spodziewanym przyrostem cen, a jednocześnie umożliwi nam subtelniejszą strategię podwyżek cen końcowego towaru nie zauważalną właściwie dla naszych ewentualnych nabywców.
-
Rozważenie podmienienia magnesów użytkowanych do tej pory magnesami o mniejszej gęstości z większą temperaturą pracy.
-
Musimy dysponować wiedzą, że dzisiejszy rynek handlu magnesami znacząco skrócił terminy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w niedługim czasie mogą stać się podstawą i będzie to miało bezpośredni wpływ na naszą produkcję i sprzedaż.