loading...

Dlaczego rosną ceny magnesów NdFeb? Powodem są wygórowane ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku widoczny jest regularny znaczny wzrost wartości wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Oczywiście odkłada się to na wycenach magnesów NdFeB, i w następstwie na wycenach wszelakich produktów produkowanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej niektóre z stwierdzonych powodów takiej okoliczności...

  • Centralne sterowanie Chińskiego Rządu pułapem stawek podstawowych bez ujęcia rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co nienaturalnie podnosi wartość minerałów.
  • Niezbędne do poniesienia, ale znaczne koszty ochrony środowiska, które związane są z nowymi wytycznymi, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Wyraźnie zauważalne w niedziałających już, wyeksploatowanych kopalniach.
  • Chiny obecnie nie posiadają rywali w sektorze wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej jeśli mówimy o Dysprosium. Ograniczone znaczenie kopalni europejskich wyłącznie umacnia monopolistyczną role Chin, zaś niska oferta w przeliczniku do wzrastającego zapotrzebowania dopuszcza sposobność podwyższania cen bez ograniczeń.
  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W kontrakcji na sytuacje na rynku sugerujemy:

  • Wykonać analizy bieżących oraz przyszłych zamysłów aby móc w całości obliczyć zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Skup profilaktyczny maksymalnej porcji magnesów co uchroni nas przed spodziewanym skokiem cen, a zarazem umożliwi nam łagodniejszą strategię podwyżek cen naszego towaru nie odczuwalną istotnie dla własnych przyszłych nabywców.
  • Rozpatrzenie podmienienia magnesów stosowanych do obecnej chwili magnesami o mniejszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Musimy dysponować wiedzą, że obecny rynek handlu magnesami znacznie ograniczył terminy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w najbliższym czasie mogą stać się podstawą zatem będzie to miało stały wpływ na naszą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube